Kurumsal

Kurumsal

Hakkımızda

TASARIMA OLAN AŞKIMIZIN HÎKAYESİ;
 
Yazar İlber Ortaylı Nilgün Uysal' la yaptığı ve sonradan kitap haline getirilen söyleşisinde çocukluk yıllarına ait bir anısını aynen şu sözcüklerle dile getirmektedir.
 
N. U._ Evdeki büyüklerden birinin eski paltolarından çocuklara palto dikilmesi türünden örnekler hatırlıyor musunuz?
 
Î.O._ Tam öyle değilse bile... Babamın paltosunu giydim. Bu da o tarz bir örnektir. O sırada bütün Türkiye hemen hemen  öyleydi. Bir çocuğun eşyası öbürüne kalır ya da büyüklerin giysileri küçültülür, çocuklara yapılır. Bizim ailede çocukların en büyük lüksü şuydu: Biz pahalı ayakkabı giyerdik. Annem ve babamla herkes alay ederdi. Derlerdi ki; " Kendiniz zor zar geçiniyorsunuz ve çocuklara APA' dan ayakkabı alıyorsunuz. İ.O. " Yoksa ayakları eğrilir, deforme olur" diyordu annem.
Ne güzel ve gurur okşayıcı bir örnektir bizler için ve ne büyük keyiftir ki aynı markayı şimdilerde başka alanlarda da aynı mantık ve inançla taşımak.
 
Temelleri 1930'lu yıllarda atılan APA markası çizgisini hiç bozmadan, hep kendini yenileyerek kuyumculuk ve mücevherat sektörü içinde kendi ürettirdiği ürünlerin yanı sıra sektörde tanınan birçok firmanın temsilciliği ile faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir.
Buna ek olarak aynı inanç ve doğruları paylaştığımız ortaklarımızla birlikte myfish fast food balık restorantları zincirini geliştirip, büyütmekteyiz.
 
Bizlere bırakılan en önemli miras olan itibarlı ve güvenilir ismimizi, kaliteden ve itinadan ödün vermeden her alanda büyütmeye çalışmaktır. Şu anda AnkaMall Avm. ve Anafartalar caddesi konseptlerimizle faaliyette bulunuyoruz.
Değişen ve gelişen Türk Perakendecilik sektörü içinde eskinin klasik kokusunu yok etmeden, modayı, evrensel çizgilerin en sıra dışı örnekleri ile müşterilerimize sunma düşüncesindeyiz. Bu nedenle kendinden emin ve çağı yakalayan dinamik alış-veriş merkezlerinde ApaGold markasının yer almasını istiyoruz.
Rahatlıkla ulaşılabilen, her türlü mücevherat gereksinimlerinizi karşılayabildiğiniz, sade bir tasarımın, modern ve göz alıcı estetikle buluştuğu ApaGold mekânları yeni yerlerinde sizleri bekliyor olacak...